۲۴ آبان؛ بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار

صفحه ویژه داوری صفحات مجازی کتابخانه‌های عمومی

کارگروه‌های محترم ارزیابی استان‌ها

با سلام و احترام

لطفا پیش از داوری صفحات، موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید.

۱- فایل راهنمای داوری که شامل ملاک‌ها و معیارهای داوری است به دقت مطالعه شود.

۲- در برنامه امسال، صرفاَ صفحات کتابخانه‌ای ارزیابی می‌شود.

۳- دقت در ثبت نمرات عادلانه مورد انتظار است.

۴- نمرات هر استان با سایر استان‌ها، مقایسه نمی‌شود، بنابراین تاکید می‌شود، نمره واقعی درج شود.

۵- نمره ثبت شده برای هر صفحه، باید برآیند نظرات کمیته استانی باشد.

۶- صفحه ارزیابی از طریق منوی “پرتالدر سایت سامان در دسترسِ “رئیس اداره امور کتابخانه‌ها” هر استان قرار گرفته است.

۷- انجام فرایند داوری در تاریخ مقرر مورد انتظار است. به صفحاتی که پس از این تاریخ داوری شده باشد، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

سوالات متداول

با تدبیر مدیر کل استان، جلسات کارگروه می‌تواند به صورت حضوری یا گردش کار انجام شود. حضور نمایندگان سه حوزه روابط عمومی، فرهنگی و امور کتابخانه‌ها ضروری است.

دسترسی به صفحه یا سامانه داوری صرفا در اختیار رئوسای اداره امور کتابخانه‌های استان است لذا اگر شما پیشتر با کاربری دیگری وارد سامانه شده باشید این پیام ظاهر می‌شود.

فهرست صفحات حاضر در سامانه داوری ازپرتال کتابخانه‌ها اخذ شده است. در صورتی که صفحه‌ای وجود ندارد به منزله آن است که آن کتابخانه نشانی صفحه خود را در پرتال ثبت نکرده است. بنابراین به محض ثبت نشانی در پرتال، صفحه مورد نظر در فهرست داوری قرار می‌گیرد.

بله. با انتخاب مجدد گزینه داوری در سامانه داوری، نمرات ثبت شده نمایش داده می‌شود که قابل ویرایش است.

حداکثر تا ۷ مهرماه است و تمدید نخواهد شد؛ ارسال داوری به روزهای پایانی موکول نشود. 

در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به یکی از سه سایتی که در فایل پیوست بخشنامه درج شده است و وارد کردن نام کاربری (یوزرنیم) صفحه کتابخانه مورد نظر، نرخ تعامل را بدست بیاورید. ممکن است این سایت‌ها برای ورود به log in از طریق آدرس ایمیل معتبر نیاز داشته باشد.

عدد را در باکس صفحه داوری قرار دهید و تعداد دنبال‌کنندگان صفحه را نیز درج می‌کنید و روی گزینه “ثبت نمره داوری” کلیک کنید، نمره نرخ تعامل به صورت خودکار طبق ضرایب الگوریتم اینستاگرام، به سایر نمرات داده شده به صفحه (زیبایی، محتوا و …) اضافه می‌شود و نمره نهایی درج می‌شود

تا دو رقم اعشار را وارد کنید.

با توجه به آنکه نمره استان برای هر صفحه اینستاگرام باید برآیند نظر حوزه‌های روابط عمومی، فرهنگی و امور کتابخانه‌ها باشد، بهتر است یک فایل اکسل از سوالات ارزیابی تهیه شود و هر کارشناس به صورت جداگانه نمره خود را به صفحه اختصاص دهد، نمره نهایی، میانگین نمرات سه حوزه خواهد بود. با این روش نیاز به حضور همزمان کارشناسان مذکور نیست و امکان داوری صفحات در منزل نیز فراهم می‌شود.

کلیه حقوق برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور محفوظ است

راه های ارتباط با دبیرخانه
۰۹۱۰۰۶۵۵۱۵۲ واتس اپ

پیمایش به بالا