عضویت در کتابخانه

به جمع کتابخوانان بپیوندید

درباره خدمت

با عضویت در شبکه سراسری کتابخانه های عمومی به مجموعه‌ای گسترده از منابع و خدمات دسترسی خواهید داشت. دسترسی به مجموعه‌ای از کتاب‌ها، مجلات و منابع چندرسانه‌ایی که در زمینه‌های مختلفی ارائه شده‌اند به شما ارائه می‌شود. با اینکه می‌خواهید تحصیلاتتان را پیش ببرید، یک موضوع خاص را تحقیق کنید یا می‌خواهید فقط برای خواندن لذت ببرید، کتابخانه عمومی برای شما فضا و منابع مورد نیاز را مهیا کرده است. علاوه بر امانت گرفتن کتاب ها، اعضا همچنین می توانند در رویدادها و فعالیت های منظم هر کتابخانه شرکت کنند، مانند نشست ها، کارگاه ها و سخنرانی های مهم. عضویت در کتابخانه عمومی راه عالی برای گسترش دانش، ارتباط با جامعه است.

روش های عضویت

جهت عضویت در شبکه یکپارچه کتابخانه های عمومی به یکی از روش های زیر می توانید اقدام نمایید.

حضور در کتابخانه

می توانید با مراجعه به کتابخانه و تکمیل فرم های مربوطه به سادگی عضو کتابخانه شوید.

عضویت آنلاین

با مراجعه به لینک زیر می توانید مراحل عضویت را به صورت آنلاین طی کنید یاد داشته باشید در این روش تایید هویت شما چند روز زمان خواهد برد.

عضویت افتخاری

کتابخانه ها می توانند با هدف تکریم مفاخر یا تشویق افراد آن ها را به صورت افتخاری عضو نمایند. 

عضویت سراسری

شما با عضویت در یک کتابخانه عمومی نهادی، می توانید از همه کتابخانه های سراسر کشور

رایگان کتاب امانت بگیرید. همچنین می توانید فقط با پرداخت هزینه خدمات هر کتابخانه بدون عضویت مجدد از آن خدمات بهره مند شوید. 

مراحل عضویت

مراحل و مدارک مورد نیاز برای عضویت در کتابخانه به شرح زیر می باشد.

گام اول

ارائه درخواست

ابتدا با مراجعه به کتابخانه یا وب سایت سامان درخواست عضویت خود را ثبت نمایید.

گام اول

گام دوم

ارائه مدارک

جهت استفاده از خدمات کتابخانه لازم است هویت فرد توسط سازمان های مربوطه تایید شوند این مهم به صورت آنلاین انجام خواهد شد. اما فرایند ممکن است چند روز زمان ببرد.

گام دوم

گام سوم

پذیرش قوانین

عضو برای استفاده از خدمات کتابخانه می بایست شرایط و قوانین مقررات کتابخانه را بپذیرد. این قوانین در صفحه مربوطه قابل مشاهده است. 

گام سوم

گام سوم

پرداخت هزینه

عضویت در کتابخانه های عمومی رایگان است اما ثبت نام شامل هزینه هایی می شود که عضو ملزم به پرداخت آن می باشد از جمله هزینه صدور کارت، آبانمان ارسال پیامک، هزینه ارسال پستی و…

گام سوم

گام چهارم

تایید هویت

عضویت در کتابخانه های عمومی رایگان است اما ثبت نام شامل هزینه هایی می شود که عضو ملزم به پرداخت آن می باشد از جمله هزینه صدور کارت، آبانمان ارسال پیامک، هزینه ارسال پستی و…

گام چهارم

گام پنجم

صدور کارت

پس از تایید هویت کارت عضو صادر و برای وی ارسال خواهد شد. پس از صدور کارت عضو می تواند مادام العمر از خدمات کتابخانه استفاده کند. البته ممکن از در فواصل زمانی معین لازم باشد اطلاعات فردی عضو بروز رسانی شود. 

گام پنجم

نزدیکترین کتابخانه کجاست؟

آیا می دانید همه کتابخانه های عمومی تحت پوشش نهاد در اپلیکیش های مسیریاب مشخص شده اند؟ شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از این مسیریاب ها نزدیکترین کتابخانه به خود را بیابید. 

پیمایش به بالا