خدمات کتابخانه

برای همه گروه های خاص، برای سلایق متعدد

ثبت نام آنلاین

از خانه، در کتابخانه!

همراهان گرامی می توانید با مراجعه به سایت سامان، از قسمت ثبت نام، اطلاعات هویتی خود را وارد و به صورت غیر حضوری ثبت نام کنید. برخی از امکانات سایت سامان مانند رزرو کتاب نیز برای شما فعال می باشد. 

امانت کتاب

همه جا، هم نشینی با کتاب

با عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی، می توانید به بیش از ۴۰ میلیون جلد کتاب در بیش از ۲۷۰۰ کتابخانه دسترسی داشته باشید، در هر موضوعی برای شما کتاب های جدید و مناسب فراهم کرده ایم، رایگان امانت بگیرید! هر ایرانی می تواند با رعایت قوانین و مقررات ۵ نسخه کتاب امانت بگیرد. مهلت امانت ۱۴ روز می باشد و دو بار قابل تمدید است.

سالن مطالعه

با کتاب خلوت کن!

در ۲۷۰۰ کتابخانه عمومی در سراسر کشور با ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، محیطی آرام، با امکانات رفاهی استاندارد و زیبا برای مطالعه شما فراهم کرده ایم، منتظر شما هستیم.

تمدید منابع

مدت نگهداری منابع را بیشتر کن!

با استفاده از خدمت تمدید، می توانید منابعی که را امانت برده اید برای دوره دیگری تمدید کنید. استفاده از این خدمت به روش امکانپذیر است:

۱. تمدید حضوری: با مراجعه به کتابخانه همراه با کتاب و کارت عضویت، درخواست تمدید را به کتابدار اعلام کنید.

۲. تمدید تلفنی: گوشی را بردارید، به کتابخانه زنگ بزنید و با اعلام نام کاربری خود، درخواست تمدید را به کتابدار بدهید، به همین سادگی

۳. تمدید از طریق سامانه: به سامانه کتابخانه وارد شوید و منبع موردنظر خود را تمدید کنید.

سالن مطالعه پژوهشگران

به راحتی پژوهشگرانه مطالعه کن!

فضای اختصاصی پژوهشگران فقط برای افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی و برتی انجام پژوهش در اختیار ایشان قرار داده می شود.

رزرو آنلاین کتاب

از دور کتابتو نشون کن!

با ورود به وب سایت کتابخانه از امکاناتی آنلاین سامان (سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی) استفاده کنید. با استفاده از امکان رزرو، کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنید و با خیال راحت به کتابخانه مراجعه و آن را امانت بگیرید. کتاب تا زمان مراجعه شما، برای دیگران غیرقابل امانت خواهد بود.

خدمات ویژه به کودکان و نونهالان

هم کتاب، هم بازی!

در همه کتابخانه های عمومی بخشی ویژه برای کودکان شما فراهم کرده ایم، کتاب های مناسب به تفکیک گروههای سنی مختلف، وسایل کمک آموزشی و اسباب بازی در محیطی آرام و زیبا در دسترس شماست. این خدمات برای همه کودکان رایگان است.

دسترسی به مقالات و پایگاه‌های اطلاعات روز دنیا

هم کتاب کاغذی! هم مقاله مجازی!

ما معتقدیم کتابخانه های عمومی، دانشگاه مردم هستند! بنابرین برای شما علاوه بر کتاب و مجله، اشتراک نشریات روز فارسی و انگلیسی را نیز تهیه کرده ایم و در اختیار علاقمندان قرار داده ایم. زنده باد علم!

خدمات ویژه نوجوانان

فصل، فصل تجربه کردنه!

در کتابخانه های عمومی منتخب، با فراهم آوری تجهیزات و امکانات کمک آموزشی و علمی از جمله وسایل ساخت، استندهای الکترونیک، نوجوانان را با موضوعات و شاخه های متنوع علمی و فنی آشنا می کنیم. بر این باوریم بهترین زمان برای تجربه موضوعات جدید، برای هر فرد نوجوانی اوست.

ارائه روزنامه‎ های ملی و محلی

روزانه... روزنامه!

در کتابخانه های عمومی روزنامه های منتخب کثیرالانتشار و محلی، تهیه و بصورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد. در برخی از کتابخانه ها که امکان خرید یا تهیه روزنامه چاپی وجود ندارد تلاش می شود این نیاز از طریق خرید اشتراک آنلاین روزنامه ها پاسخ داده شود.

اتاق لگو

ساختن دنیای جدید ما

یه اتاق پر از لگو، هرچی دوست داری می توونی بسازی. هم تفریح می کنی هم خلاقیتت شکوفا میشه. محدودیت سنی هم نداره. 

عضویت سراسری

عضویت کتابخانه، منابع همه کتابخانه ها!

برای استفاده از منابع همه کتابخانه ها در سراسر کشور، نیاز نیست در همه کتابخانه ها جداگانه جز شوید. با عضویت سراسری در یک کتابخانه، می توانید از منابع همه کتابخانه ها استفاده کنید.

بخش مجلات و نشریات

دنیای رنگارنگ مجلات

خواندن نشریات یعنی گشت زدن در دنیای موضوعات مختلف در زمانی کوتاه. کتابخانه های عمومی با اشتراک مجلات روز و خواندنی در فضایی آرام امکان استفاده از نشریات را به مراجعین خود می دهند.

خدمات مرجع

پاسخ پرسش در لحظه!

خدمات مرجع یعنی پاسخگویی سریع به پرسشهای مختلف مراجعان. کتابدار با استفاده از منابع و پایگاههای در اختیار سریعترین پاسخ را به مراجعه کننده ارائه می دهد. 

از کتابدار بپرس

پرسشها بدون پاسخ نمی مانند

از طریق این گزینه می توانید هر پرسش و مشکلی که داشته باشید را از طریق سامانه از کتابدار کتابخانه خود بپرسید و اگر در چند کتابخانه  عضو هستید، می توانید با کتابداران تمامی آن کتابخانه ها در ارتباط باشید.

بخش ویژه نابینایان

نابینایی محدودیت نیست!

بخش نابینایان در کتابخانه ها با اختصاص فضایی مناسب، منابع و خدمات متناسب با این گروه را ارائه می دهد. این منابع شامل کتابهای بریل و منابع صوتی می باشد.

بخش ویژه ناشنوایان

سکوت همراه با آگاهی

با اختصاص بخشی به گروه ناشنوایان، منابع ساده شده و نرم افزارهای ویژه این گروه جمع آوری می شود و امکان استفاده از آنها به راحتی در اختیار ناشنوایان قرار می گیرد.

بخش ویژه سالمندان

چشم و چراغهای جامعه در کتابخانه!

منابع موردنیاز و مورد علاقه سالمندان در فضایی مناسب استفاده و تردد این قشر از افراد جامعه در کتابخانه اختصاص داده شده است تا با خیالی آسوده از کتابخانه و اوقات فراغت خود لذت ببرند.

کپی و چاپ

تبدیل فایل به کاغذ

امکان چاپ کاغذی فایلهای کامپیوتری و همچنین کپی از مدارک در این کتابخانه فراهم شده است.

ثبت نام آنلاین

در خانه ثبت نام کن!

با ورود به سامانه مدیریت کتابخانه ها (Samanpl.ir) 

صدور کارت عضویت

با مدرک از خدمات استفاده کن!

کارت عضویت کتابخانه، مدرکی برای سهولت شناسایی کاربران اعضا کتابخانه هنگام استفاده از خدمات است.

اتاق مطالعه گروهی

دسته جمعی مطالعه کنین!

اگر می خواهید با دوستان و یا گروه خود دسته جمعی مطالعه کنین و بحث کنین، از اتاق مطالعه گروهی در کتابخانه با خیال آسوده و فارغ از نگرانی سر و صدا مطالعه کنید.

صدور کارت عضویت

با مدرک از خدمات استفاده کن!

کارت عضویت کتابخانه، مدرکی برای سهولت شناسایی کاربران اعضا کتابخانه هنگام استفاده از خدمات است.

کتابخانه خود را معرفی کنید

در صورتی که برای کتابخانه خود تور مجازی تهیه کرده اید به ما معرفی کنید

پیمایش به بالا